Kurumlara özel organize edilen, tam günlük veya yarım günlük grup eğitim ya da seminerleridir.

1. Anahtar Sensin
İnsanın günlük yaşam içerisinde kendisini daha mutlu, daha huzurlu ve daha hafif hissetmesi; verimliliğinin ve yaşam kalitesinin artması için neler yapabileceği konusunda verilen bir seminerdir.

2. Nefes ile Rahatla
Kurum çalışanlarına grup olarak verilen nefes teknikleri eğitimidir.

3. Meditasyon
Çalışanların kendilerini daha zinde hissetmeleri adına, grup olarak yapılan meditasyon çalışmalarıdır. Meditasyon tekniklerini kullanarak kişiler kendilerini gevşemiş hisseder, gerginliklerinden arınır ve daha yaratıcı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilir.

4. İşte Yaratıcılık
İnsanların yaptığı işe nasıl neşe katabilecekleri, yaptıkları işi nasıl daha verimli kılabileceği konusunu ele alan bir seminerdir.

5. Mandala
Çalışanların rahatlamaları, bilinçaltındaki blokajları temizleme, iç dünyalarını resimle dışa yansıtarak kendilerini daha iyi tanımalarına; yeteneklerini ve arzularını daha iyi şekillendirmeleri için yapılan bir grup çalışmasıdır.

6. Renklerin Dili
Renkler hepimizin yaşamında sonsuz bir güce sahip. Yediğimiz yemekten, içtiğimiz içeceğe; giydiğimiz çoraptan, kullandığımız kaleme kadar her şeyin rengi bizi güçlendirebilir. Veya tam tersi aşağıya da çekebilir. Renklerin Dili semineri, kişilere renkleri hayatlarında nasıl eğlenceli bir dönüşüm aracı olarak kullanabileceklerini aktarmayı hedeflemektedir.

7. Yazıyla Terapi
Kelimeler şifadır… Yazıyla terapi, kişilerin kendilerini tanımaları, rahatlamaları, verimliliklerinin artması, hayata daha farklı bir pencereden bakmalarını sağlayan; yazıyı ana araç olarak kullanan birkaç farklı çalışmayı içerir. Kimi zaman mektupların yazıldığı, kimi zaman serbest yazının kullanıldığı, kimi zaman bir fotoğrafa bakıp duyguların kaleme alındığı çalışmalar gruplar halinde yapılmaktadır.

8.Kahkaha Yogası

Gülmeyi Şansa Bırakma!

Kahkaha Yogası nedensiz gülmeyle yoga nefes tekniğini (Pranayama) birleştiren eşsiz bir egzersizler bütünüdür. Kahkaha Yogası kahkahanın çok ötesindedir. Düzenli egzersizlerle kişi fiziksel olarak gülmenin zor olacağı veya sıkıntılı süreçlerden geçerken kendisine çok yardımcı olacak olumlu bir zihinsel duruş kazanır. Kahkaha yogası fiziksel sağlığı destekler, olumsuz düşünce ve duyguları uzaklaştırır ve içsel yapınızla bağlantıya geçmenizde yardımcı olur.

Kahkaha Yogasına İlham Veren Kişiler:

 • Norman Cousins (Ödüllü Yazar)
 • Dr. William F. Fry (Psikiyatrist)
 • Dr. Lee Berk
 • Dr. Hunter (Patch) Adams
 • Dr. Madan Kataria

Kurumlarda Kahkaha Yogasının 5 Faydası

 1. Stresi azaltır
 2. Duygusal zindelik sağlar
 3. En yüksek performansı destekler
 4. Yaratıcılığı artırır
 5. Takım ruhu yaratır
 6. Üretkenliği artırır
 7. Motivasyon ve heyecanı artırır

Kurumsal Eğitimler hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz. Kurumsal eğitimler yukarıdaki belirtilen başlıklarda sunulmakla birlikte, kurumun ihtiyacına özel, farklı konularda eğitim içeriği ve programı hazırlanmaktadır.

İletişim

Özlem Çetinkaya
E-mail: info@hayalhanesi.com

Tel: 0531 517 84 86